1) HİZMETİN TANIMI VE KAPSAMI:

“GULF Mini Onarım” hizmeti, GULF kasko sigortası kapsamındaki sigortalı taşıt araçlarında poliçenin başlangıç tarihinden itibaren oluşabilecek küçük ölçekli hasarların (kaporta, boya, plastik tampon, iç döşeme, ön cam) 1 (bir) yıl boyunca, AUTO KING Servis Merkezlerinde, ekte belirtilen adetsel ve ölçüsel limitler çerçevesinde “Kurumsal Franchise Standartlarında” ve “Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti” ilkesi ile AUTO KING Servis Merkezlerinde bedelsiz olarak giderilmesi hizmetidir.

“GULF Mini Onarım ” hizmeti kapsamında AUTO KING tarafından verilecek servis hizmetler şunlardır:

a) “Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme” ( 5 cm çapa kadar boya hasarsız kaporta göçükleri)

b) “Boya Hasarlı Kaporta Düzeltme” (10 cm’ye kadar boya hasarlı kaporta göçük ve ezikleri)

c) “Boya Tamiri, Mini Yama” ( 20 cm çapa kadar plastik tampon sıyrıkları, 30 cm ye kadar kaporta panel çizikleri ve sıyrıkları)

d) “İç Döşeme Tamiri” (deri, halı, kumaş, plastik üzerindeki 1 cm çapa kadar sigara yanığı, 5 cm çapa kadar yırtık, çizikler, 3 cm çapa kadar plastik parça kopukları)

e) “Ön Cam Tamiri” (mandagözü, yıldız, kombine tip gibi 1 cm çapa kadar cam kırıkları)

g) “Leke Çıkarma” (5 cm çapa kadar, kumaş, halı, velur lekeleri)

f) “Plastik Tampon Tamiri” (Ön ve arka tamponlardaki teknik olarak onarılabilir her türlü göçük, yırtık, kopuk ve eksik parçalar)

h) “26.nokta Check Up Hizmeti” (AUTO KING 26 nokta Check Up Hizmeti kapsamında; AUTO KING Check Up Formu’na göre aracın Gözle ve elle kontrol işlemleri yapılmaktadır.

Servis hizmetlerinin teknik tanımları ve ölçüsel limitleri Ek 1) dedir.

2) HİZMET GRUPLARI VE YILLIK ADETSEL LİMİTLERİ

“GULF Mini Onarım” hizmet paketi ve verilecek servis hizmetlerinin grupları ve adetsel limitleri aşağıdaki gibidir.    

 

 Hizmet Grupları

 GULF Mini Onarım Hizmeti

 Adet/Yıl

 1

 "Boya Hasarlı Kaporta Düzeltme"(DR)

       4

 "Boya Tamiri, Mini Yama"(PR)

 2

 "Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme"(PDR)

8

 "İç Döşeme Tamiri"(IR)

 "Ön Cam Tamiri"(WR)

 “Leke Çıkarma” (SR)

 3

 "Plastik Tampon Tamiri"(BR)

 “Mobil Servis Hizmeti”  Hariç

Limitsiz

 4

 “26 Nokta Checkup Hizmeti”

1

 

Notlar:

 • “Boya Hasarlı kaporta Göçük Düzeltme” işlemi hasarlı kaporta aksamının düzeltilmesi işlemidir. Hasarın giderilmesi için düzeltilen alanın “Boya Tamiri, Mini Yama” hizmeti kapsamında boyanması gerekir.
 • “Plastik Tampon Tamiri” hizmeti hasar ölçüleri açısından limitsiz ve yıllık kullanım hakları açısından sınırsız bir hizmettir.
 • Hizmet kapsamında sigortalı araçlarına yapılan her bir tamir bir adet olarak kayıt edilir. Örneğin: bir sigortalı aracına, hizmet kapsamında belirtilen ölçüsel limitler içinde 1 (bir) adet “Boya Tamiri”, 1 adet “İç Döşeme Tamiri” hizmeti verilmiş ise, yapılan tamirler, 1.Gruptan 1 adet, 2.Gruptan 1 adet olmak üzere, toplam 2 (iki) adet olarak kayıt edilir ve sigortalının onarım haklarından düşülür. İstisnai olarak plastik tampon üzerindeki tüm hasarlar 1 (bir) adet olarak kayıt altına alınır.   
 • “GULF Mini Onarım” hizmeti kapsamında yer alan plastik tampon tamiri hizmeti, sigortalının AUTO KING Servis İstasyonlarına aracını getirerek “GULF Mini Onarım” hizmeti kapsamında alabileceği bir onarım hizmetidir.

GULF Mini Onarım” KAPSAMINA GİREN TAŞIT ARAÇLARI:

 • Binek otomobiller ( taksiler ve “rent-a-car” kiralık araçlar dışındaki tüm şahıs ve şirket binek araçları)
 • Özel 4x4 Jeep ve Minivan’lar
 • Ticari Panel Van, Minibüs ve Kamyonet tipi araçlar 

Kamyon, Otobüs, 2.5 Ton brüt yüklü ağırlığa kadar ticari araçlar,   ticari taksi, dolmuş ve kiralık araçlar hizmet kapsamı dışındadır.  Filo kapsamındaki uzun vadeli operasyonel kiralık araçlar hizmet kapsamına dahildir.

AUTO KING “MİNİ ONARIM” SERVİS MERKEZLERİ:

“GULF Mini Onarım” paket servis hizmetleri ekte listesi verilen AUTO KING Servis Merkezlerinde verilmektedir. 

AUTO KING’in Franchisee yapılanma programı çerçevesinde ”GULF Mini Onarım” hizmet ağına ilave edilecek yeni servis istasyonları açılış tarihinden önce GULF Sigorta’ya yazılı olarak bildirilecektir.
 

GULF Mini Onarım” Hizmet Tanımları

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (PDR):

 PDR dış darbeler sonucu araç kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zarar görmediği, 5 cm çapa kadar olan kaporta göçüklerinin AUTO KING tarafından Amerikan menşeli özel aletlerle aracın orijinalliği korunarak ve herhangi bir boyama işlemi yapılmaksızın düzeltilerek eski haline getirilme tekniği ve sanatıdır.  PDR tekniği sayesinde aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Düzeltme işleminden tatminkar bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki saçın uzamamış, boyanın zarar görmemiş ve hasarlı panelin daha önce boyanmamış olması gerekir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir.  Ulaşılamayan veya arkası kapalı olan (kapı direkleri, marşpiyel gibi) bölgelerdeki kaporta göçükleri Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme tekniği ile giderilemezler.  Bu tür durumlarda tamirin “Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme” ve “AUTO KING Boya Tamiri” (Mini Yama) yöntemiyle yapılması gerekir. 

“GULF Mini Onarım” kapsamına giren kaporta hasarları:

 • Boyanın zarar görmediği 5 cm çapa kadar kaporta göçükleri

 

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme (DR):

Dış darbeler sonucu araç saç veya alüminyum kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zarar gördüğü, 10 cm çapa kadar ezik, vuruk ve göçüklerin galvaniz kaplı saç parçalarda “Puntalı Göçük Çektirme” ve alüminyum alaşımlı parçalarda “Discharge Capacitor” tekniği ile dıştan düzeltilerek eski haline getirilme işlemidir. “Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme” işleminde sadece ezik, vuruk ve göçüklerin kaporta düzeltme işlemi yapılır. Hasarın tamamen giderilmesi için kaporta düzeltme işleminden sonra bölgeye “AUTO KING Boya Tamiri, (Mini Yama)” işleminin uygulanması gerekir.

“GULF Mini Onarım” kapsamına giren kaporta hasarları:

 • 10 cm ‘ye kadar boya hasarlı kaporta hasarları 

 

Boya Tamiri, “Mini Yama” (PR):

Seyir halindeyken veya dururken dış darbeler veya kötü niyetli hareketler sonucu, genellikle, araçların kapı, çamurluk ve tampon bölgelerinde meydana gelen sıyrık, çizik, gibi küçük ölçekli boya hasarları “AUTO KING Boya Tamiri” kapsamında Amerikan patentli “Mini Yama” yöntemi ile tamir edilir. “Mini Yama” yönteminde tamir bölgesi mümkün olduğunca küçük tutulur ve sadece hasarlı bölge boyanır. Tamir boyası rengi orijinal boya rengine özel bir teknik ile uyumlandırılır. Hasar tamamen yok edilir. Mümkün olabilecek en küçük bölgenin boyanması suretiyle aracın orijinalliği azami ölçüde korunur.

“GULF Mini Onarım” kapsamına giren boya hasarları:

 • Kaporta sıyrık ve çizikleri 30 cm’ye kadar
 • Tampon sıyrık ve çizikleri 20 cm çapa kadar

 

İç Döşeme Tamiri (IR):

Araçların iç döşemelerindeki plastik, deri, vinleks, kumaş, halı, velur kaplı aksamları üzerindeki sigara yanığı, çizik, yırtık, kopuk vs. gibi hasarlar AUTO KING İç Döşeme Tamir Sistemiyle hasarlı parça değiştirilmeden, çoğu zaman tamir sonrası farkedilmeyecek derecede, azami düzeyde tamir edilirler. 

“GULF Mini Onarım” kapsamına giren iç döşeme hasarları:

Kumaş,halı,velur, deri,vinil, plastik cinsi iç döşeme malzemelerin

 • 1 cm çapına kadar deri, vinleks, kumaş, halı, plastik sigara yanıkları
 • 5 cm’ye kadar deri, vinleks, kumaş, halı yırtıkları, plastik çizik ve çatlakları
 • 3 cm çapa kadar plastik parça kopukları,

 

Ön Cam Tamiri (WR):

Araçların ön cam dış yüzeylerinde teş sekmesi, uçan cisimlerin çarpması gibi dış darbeler sonucu oluşan kırık ve çatlaklar AUTO KING Cam Tamir sistemiyle azami düzeyde giderilir. İstatistiki olarak cam kırıklarının yaklaşık  %80-85’i tamir edilebilmektedir. Cam kırık ve çatlaklarının vuku bulduktan kısa bir sure içersinde tamir ettirilmesi cam tamirindeki başarı oranını önemli ölçüde arttırır.

“GULF Mini Onarım” kapsamına giren cam tamiri hasarları:

 • Her türde ve tipte kırıklar (mandagözü, yıldız, kombine vs.)

 

Leke Çıkarma (SR):

Araçların koltuk, kapı ve tavan gibi aksamlarındaki döşeme kumaşları ve halı malzemeler üzerindeki lekeler “AUTO KING Leke Çıkarma” Sistemi ile nüfus ettikleri zemin üzerinden etkin bir şekilde çıkartılırlar. “AUTO KING Leke Çıkarma” Sisteminde yaklaşık 62 (altmışiki) farklı leke cinsi yaklaşık %95 başarı ile çıkartılabilmektedir. Malzeme içine tamamen nüfus etmiş, uzun süreden beri var olan ve daha önce kimyasal müdahalede bulunulmuş bazı cins lekelerin, bazı tür kumaş ve halı cinslerinden tamamen çıkartılması mümkün olamayabilmektedir. Bir koltuk üzerinde uygulanan leke çıkarma işlemi, kirli bir koltuk yüzeyininin temizlenmesini ve/veya iç süngerinin çıkatılmasını gerektirebilir. Böyle bir durumda leke çıkarma amacıyla yapılan temizleme ve çıkarma/takma işlemi “Mini Onarım” hizmeti kapsamında bedelsiz olarak yapılır. Ancak, üzerinde leke çıkarma işlemi yapılan koltuk dışındaki diğer kirli koltukların temizlenmesi hizmet kapsamı dışındadır.   

“GULF Mini Onarım” kapsamına giren leke hasarları: 

 • 5 cm çapa kadar her türde lekeler

 

Plastik Tampon Tamiri (BR):

Araçların plastik ön ve arka tamponlarında hafif ve orta şiddetli darbeler sonucu oluşan, tamponun dış ve iç yüzeylerinde ki yırtık, kopuk, çatlak, deformasyon, eksik parça gibi tamponun komple değişmesi sonucunu doğuran hasarlar,   “Plastik Tampon Tamir” yöntemiyle garantili olarak  tamir edilirler. 

“Mini Onarım” kapsamına giren plastik tampon tamiri hasarları:

 • FİRMA tarafından Teknik olarak onarılabilir bulunan göçük, yırtık, kopuk, eksik parça gibi plastik hasarları.
 • Tabii plastik boyasız tamponlarda plastik aksamın onarımı sonrasında yapılacak pütürlü plastik kaplama ve renklendirme işlemi dahildir.

 

AUTO KING 26 nokta Check Up Hizmeti

AUTO KING 26 nokta Check Up Hizmeti kapsamında; AUTO KING Check Up Formu’na göre aracın kontrol işlemleri yapılmaktadır. Yapılan kontrollerde; sistemsel arıza sorgulama, araç sıvıları, Fren sistemi, Akü, kayışlar, lastik ve jantlar, motor ve alt takım, aydınlatma unsurların, genel ve avadanlık kontrolleri Gözle ve elle ile yapılmaktır.