Arabam Güvende Kasko Asistans’ın ayrıcalıklı hizmetleri

 • Aracın Çekilmesi ve Acil Onarım

Aracın kaza, mekanik arıza, tam ya da kısmi çalınma durumunda aynı il içerisindeki istediği anlaşmalı servise / yetkili servise, aynı il içerisinde istenilen bir anlaşmalı servis /yetkili servisin bulunmaması durumunda aracın en yakın yetkili servise çekilmesi hizmetini ödemekle yükümlüdür. Arıza durumunda, oto kapı-kilit, lastik değişimi, benzim bitmesi durumlarında çekici hizmeti sağlanır.

 • Aracın Kurtarılması (Şarampolden Kurtarma)

Sigortalı aracın seyir halinde iken Karayolları Trafik Kanunu’nda belirtilen karayolları tanımına uygun yollarda devrilmesi, şarampole yuvarlanması nedeni ile hareketsiz kalması ve kurtarmanın mümkün olması durumunda, aracın kurtarılması ve yoluna devam edebilmesi için uygun bir yere konulmasını olay başı azami 1.000 TL limit dahilinde kurtarılmasını gerçekleştirmektedir. Bu limiti aşan tutarlar Sigortalı tarafından karşılanır.

 • Onarılan ya da Bulunan Aracın Nakli

Kaza veya arızalanmadan sonra yapılacak tamir aracın 72 saatten fazla bir süre hareketsiz kalmasını gerektirdiğinde veya aracın çalınması durumunda; Araç, Lehdar’ın hırsızlığın meydana geldiği yeri terketmesinden sonra bulunursa veya aracın onarımı tamamlandığında, aşağıdaki masrafları ödenecektir:

a) Aracın Lehdar’ın Daimi İkametgah’ına nakil masrafları,

b) Aracın Daimi İkametgah’a götürmek için Lehdar’ın veya tayin ettiği herhangi bir kişinin aracın tamir edildiği veya bulunduğu mekana kadar yaptığı seyahat masrafları.

Bu hizmetten yararlanmak için, Sigortalı’dan varsa onarım bedelinin ilgili servise ödendiğinin teyidi istenir.

 • Profesyonel Sürücü Temini

Sürücünün Aracı kullanmayı imkansız kılan hastalığı kaza geçirmesi ya da vefatı halinde, Sigortalı’nın beraberinde bulunanlardan hiçbirinin Sigortalı yerine geçememesi kaydıyla, aracı kullanarak araçta bulunanları Daimi İkametgah’a veya seyahat için planlanan yere götürmek üzere profesyonel bir sürücü temin edilir.

 • Aracın Akaryakıtının Bitmesi Durumunda Aracın Çekilmesi

Sigortalı aracın benzininin bitmesi durumunda, araç en yakın benzinciye 1000 TL limit dahilinde yılda azami 2 defa olmak üzere çektirilecektir.

     * Yakıt masrafı Sigortalı’ya aittir. Turassist sadece aracın en yakın akaryakıt istasyonuna çekiminden sorumludur.

 • Oto kapı kilit hizmeti

Sigortalı araca ait anahtarların araç içinde unutulması, herhangi bir nedenle kilitlerde olabilecek problemlerden dolayı veya araç kapılarının arızalı olması durumunda Turassist, anlaşmalı tedarikçiyi ya da ilgili markaya ait gezici servisi aracın bulunduğu noktaya yönlendirmektedir. Turassist, yol ve işçilik masraflarını karşılayacaktır.

*Ancak tüm parça bedelleri Sigortalı tarafından karşılanacaktır.

**Anahtarın kaybolması durumunda sadece çekim hizmeti sağlanacaktır.

Turassist, kilidin aracın bulunduğu noktada açılmasının mümkün olamayacağı durumlarda (immobilizer gibi nedenlerle) aracın en yakın yetkili servise çekimini sağlayacaktır.

 • Lastik Değişimi Hizmeti

Araç ile yolculuk esnasında oluşabilecek lastik arızaları için Turassist araçta mevcut olan yedek lastikle değiştirmek üzere olay yerine bir servis sağlayıcı gönderecektir. Turassist, işçilik masraflarını karşılayacak, malzeme masrafları Sigortalı tarafından ödenecektir. Lastiğin olay yerinde değiştirilememesi halinde en yakın tamirciye aracın nakli 1000 TL limit dahilinde sağlanacaktır.

 • İkame (Kiralık) Araç

Poliçe geçerlilik süresince gerçekleşen bir kaza sonucu sigortalı araçta meydana gelen, poliçe kapsamındaki hasarlar için ve aşağıda belirtilen koşulların sağlanması durumunda, poliçede belirtilen kiralık araç süresi ve poliçede belirtilen azami segmentte kadar ikame araç verilir.

Akıllı onarım kapsamında onarımı Autoking veya Homer servislerinde yapılacak olan dosyalarda 24 saat koşulu aranmaksızın ikame araç organize edilecektir.

Koşullar;

 • İkame araç hizmeti, kaza sonucu meydana gelen hasarlar için Sigortalı aracın serviste onarım ihtiyacı oluştuğu durumlarda verilecektir. Eksper onayı ile trafikte emniyetli sürüşe engel teşkil etmediği belirlenen hasarlar için (stop lambası, far, cam, ayna, sinyal kırılmalar ve kısmi çalınma hasarları) ikame araç hizmeti kapsam dışıdır. (Sunroof ve cam tavan hasarlarında ikame araç hizmeti kapsam dâhilindedir.)

 • Aracın tamir süresinin tesbiti; tamiratı gerçekleştirecek olan tamirci, eksper ya da hasar dosya sorumlusunun onayı doğrultusunda karşılıklı mutabakat ile sağlanır. Bu hizmetin verilebilmesi için konu kaza nedeni ile Gulf Sigorta sisteminde bir hasar dosyası açılmış olması şarttır.

 • Sigortalı’nın her iki araç anahtarının çalınması durumunda 5 gün ekonomik segment ikame araç kontrat limiti içerisinde değerlendirilerek, ikame araç hizmeti sağlanacaktır.

 • Tampon Hasarı ikame hizmetine dahil olup, ilgili onarımlarda azami 5 gün ikame araç hizmeti sağlanacaktır.

 • Eksperin veya Gulf Hasar yetkilisinin aracı kontrol edemediği durumlarda Sigortalı’ya hasarın kapsam dışına çıkması halinde ikame araç bedelenin kendisinden tahsil edileceği bilgisi verilerek organizasyon sağlanacaktır.

 • Tamiratın mutabık kalınan süreden kısa sürmesi durumunda ikame araç iade edilecektir.

Not: Araç özellikleri ve araç tipleri kiralık araç firmasının filosuna göre değişkenlik gösterebilir.

Otomatik vites veya dizel araç talepleri bölgedeki anlaşmalı kiralık araç firmalarının filo imkanları dahilinde karşılanır.

 • İkame araç, aracın tamir edildiği servisin bulunduğu ya da Sigortalı’nın talep ettiği adrese km. sınırı olmaksızın ücretsiz teslim edilir ve alınır.

 • İkame araç hizmetinin sağlanması için bir diğer koşul da kredi kartı sahibi olmaktır. Araç kiralama şirketlerinin uyguladıkları genel kurallar gereğince araç kiralayan müşteriye aracın sağlanma amacı ve ücretinin kimin ödeyeceğine bakılmaksızın, kiralama sözleşmelerinde teminat içerisine alınmamış masraflar için boş bir kredi kartı slibi veya mail order formu imzalatılacaktır. Boş kredi kartı slibi veya mail order formu kiralık araç şirketi tarafından aşağıdaki durumlarda kullanılabilecektir; (Slip aracın iadesi sırasında rent a car firması tarafından müşteriye iade edilmektedir).

  • Trafik cezaları,

  • Yakıtın eksik teslim edilmesi,

  • Kasko poliçesi kapsamı dışındaki zararlar,

  • Geç teslimler (Araç sahibi tamir süresi ve her koşulda en fazla poliçede belirtilen gün limitini aştığı takdirde, limit üstü bedel Araç Sahibinden direkt tahsil edilir).

 • Otoban, köprü geçiş ücretleri, trafik cezası ve yakıt giderleri Sigortalı tarafından karşılanır.

 • Araç sahibi belirtilen ikame araç gün limitini aştığı takdirde, limit üstü bedel Sigortalı’dan direkt tahsil edilir.

 • İkame kiralık araç hizmeti, hasarın gerçekleştiği yerin Daimi İkametgah'a uzaklığına bakılmaksızın Türkiye içerisinde sağlanır.

 • Sigortalı, ikame aracı teslim alırken imzalamış olduğu araç teslim belgesinde yazılı olan şartları okumalı ve bu şartlara uymalıdır. Bu şartlara uyulmamasından doğacak hukuki yükümlülükler için Turassist sorumlu tutulamaz.

 • Turassist ancak yerel kullanılabilirlik sınırları içinde ve sürücünün kiraya verenlerin şartlarını (ehliyet, kredi kartının acenteye ibrazı ve 21 yaş üstü olma zorunluluğu) yerine getirdiği durumlarda, araç kiralamasını organize edecektir. Alternatif kasko ürünümüz alınması durumunda; azami C segment ikame araç verilecek olup, pert hasarlarında ikame araç verilmeyecektir.

 • Şirket, kiralık araç firmasının ofisinin olduğu il ve ilçe merkezlerinde mücbir sebepler (yoğunluk,özel durumlar vb.) hariç olmak üzere kiralık araç teslimi için gerekli organizasyonu yapacaktır.

 • İkame kıralık araç her koşulda en fazla poliçede seçilmiş olan alternatife göre (7 gün / 14 gün / onarım süresince (30 gün ile sınırlı))  güne kadar mümkün olabilen durumlarda rent a car firmasının filosunda bulunan araçlardan sigortalı aracın özelliklerine en yakın ve poliçede seçilen alternatife göre en fazla C+ veya D+ sınıfı olmak üzere ikame araç sağlanır. İkame araç gruplarına örnek olabilecek araçlar aşağıdaki tabloda belirtilmektedir.

 

GRUP

ÖRNEK ARAÇLAR

B

RENAULT CLIO/SYMBOL-HYUNDAİ İ20/İ10-OPEL CORSA VB.

C

HYUNDAI BLU-RENAULT FLUENCE-HYUNDAİ İ30-FIAT EGEA-DACIA SANDERO STEPWAY-CLIO 4-5, VB.

C +

VOLKSWAGEN JETTA-SKODA OCTAVİA-PEUGEOT 2008-YENİ RENAULT MEGANE-YENİ FORD FOCUS-YENİ OPEL ASTRA VB.

D

VOLKSWAGEN PASSAT-CİTROEN C5-OPEL INSIGNIA-PEUGEOT 708/3008- NISSAN QHASQAI-RENAULT KADJAR-OPEL GRANLAND X VB.

D+

VOLKSWAGEN PASSAT-CİTROEN C5-OPEL MERCEDES C180/CLA200/ BMW316/320 VB.

 

NOT : Hizmet sağlayıcı tarafından bölgedeki anlaşmalı mevcut Rent-a-car şirketlerinin araç temin edebildiği ölçüde hizmetin verilmesi ve ikame araç organizasyonu gerçekleştirilir.

İstisnalar;

 1.  GULF SİGORTA poliçesinin kapsamadığı hasarlar kapsam dışıdır. Eksper raporu sonucunda, hasarın kapsam dışında olduğu ikame aracın kiralanması gerçekleştikten sonra ortaya çıkar ise kiralama ücreti sigortalıdan tahsil edilecektir.

 2.  Araç sahibi belirtilen ikame araç gün limitini aştığı takdirde, limit üstü bedel Sigortalı’dan direkt tahsil edilir.

 3.  İlgili kazaya bağlı olmayan estetik tadilatlar, onarımlar, periyodik bakımlar için geçen süreler teminat dışıdır.

 4.  Aracın kaza dışında herhangi bir neden ile hareketsiz kalması teminat dışıdır.

 5.  Otoban, köprü geçiş ücretleri, trafik cezası ve benzin kapsam dışındadır ve bu tür masraflar Sigortalı tarafından karşılanır.

 6.  Bu poliçeye ait genel istisnalar ikame kiralık araç teminatı için de geçerli olacaktır.

 7.  Cam, ayna, sinyal, stop lambası ve far kırılmaları, tampon hasarı, otocam, ototeyp hasarları veya aracın çalınması hallerinde ikame araç temin edilmeyecektir. (Sunroof ve cam tavan hasarlarında ikame araç hizmeti kapsam dahilindedir.)

 8.  Eksper onayı ile trafikte emniyetli sürüşe engel teşkil etmediği belirlenen hasarlar için ikame araç hizmeti verilmez. (Kaporta, karaseri ve tampon üzerindeki çizikler, göçükler gibi) 

 9.  Mini Onarım hizmeti kapsamındaki onarımlar esnasında ikame araç temin edilmez.

 10.  Hizmet sağlayıcı tarafından bölgedeki anlaşmalı Rent-a-Car şirketlerinin araç temin edebildiği ölçüde hizmetin verilmesi ve ikame araç organizasyonu gerçekleştirilir.

UYARI

Kredi kartı bilgilerinizin yukarıda bahsedilen durumlar dışında kulanılmasından kaynaklanan sorumluluk ikame kiralık aracı sağlayan araç kiralama firmasına aittir.

İkame araç süresi, eksper veya GULF Hasar Yetkilisi tarafından tespit edilen teknik onarım süresi ile sınırlıdır.

Eksper veya GULF Hasar Yetkilisi tarafından tespit edilen ve TA’e iletilen araç hasar onarım süresinde, servis işlem ve parça sürecinden kaynaklı olarak yaşanacak gecikmeler nedeniyle ikame araç gün sayısında daha sonra oluşabilecek süre uzatma talepleri 7 Gün / 14 Gün RAC poliçelerinde kabul edilmeyecektir.

* Onarım süresince olan poliçelerde, işbu madde geçerli değildir ve azami 30 Gün ile sınırlıdır.

 

HUSUSİ KASKO ASİSTANS HİZMETLERİ

 

HİZMETLER

LİMİTLER

TEKNİK ASİSTANS

7/24 Araç Bilgi Hattı

Bilgi Hizmeti / Sınırsız

Olay yeri tahkikat hizmeti

Her İlde

Aracın Çekilmesi
(Arıza / Kaza durumunda)

ARIZA; Sigorta Şirketi’nin ilgili markanın en yakın yetkili servisine

KAZA; Sigorta Şirketi’nin anlaşmalı servisine; aynı il içerisinde istenilen bir anlaşmalı servis bulunmaması durumunda aracın en yakın anlaşmalı servise

Aracın Vinç Kurtarılması
 (Şarampolden Kurtarma)

Karayolları tanımına uygun yollarda devrilmesi, şarampole yuvarlanması nedeni ile hareketsiz kalması ve kurtarmanın mümkün olması durumunda, aracın kurtarılması ve yoluna devam edebilmesi için uygun bir yere konulmasını olay başı azami 1000 TL limit dahilinde kurtarılması

Onarılan ya da bulunan Aracın nakli

Aracın daimi ikametgaha nakil masrafları ya da lehdarın veya tayin ettiği herhangi bir kişinin aracın bulunduğu yere kadar seyahat masrafları

Profesyonel Sürücü Temini

Sürücünün Kazası Veya Vefatı Durumunda Aracın Kullanımı İçin

Yakıt Yardımı

En yakın yakıt istasyonuna çekim (max 1000 TL)

Oto kapı kilit hizmeti

Anahtarların kaybolması, araç içinde unutulması veya araç kapılarının / kilidinin arızalı olması durumunda çilingir hizmeti
İşçilik - Sınırsız
(Diğer masraflar Lehdar'a ait)

Lastik Değişim Hizmeti

Yerinde Değişim
Değişim mümkün değil ise, çekme
Kaza Hariç
İşçilik-sınırsız (malzeme lehdar'a ait)

Araç Muayene Hizmeti

Organizasyon

İkame Araç

Kaza Durumunda Max D Segment - Poliçede belirtildiği süre boyunca

Yılda 2 Defa

FERDİ KAZA TEMİNATLARI

Aracın Kullanılamayışı Nedeniyle Konaklama

200 TL/Gün
Max. 3 Gün

Daimi İkametgaha geri dönüş veya yolculuğa devam seyahati

Sınırsız

Sigortalı’nın Reşit Olmayan Çocuklarına Ani Hastalik/Kaza Durumunda Yardım

Bağlantı

Sigortalı’ya yapılacak tedavi nedeniyle aile üyelerinden birinin seyahati ve konaklaması

Seyahat - Sınırsız
Konaklama 3*veya 4* otelde Max.4 Gün

Bilgi Hattı

Nöbetçi Eczane, Hastane Adres Telefon Bilgisi

Kiralık Araç Firmaları

Otel, Konaklama Tesisleri

Turizm Danışma, Pasaport, Vize

Seyahat Acenteleri, Havayolu-Otobüs Şirketleri, Denizcilik İşletmeleri, Demiryolları Bilgi Hizm.

Diğer bilgi hizmetleri

TIBBİ TEMİNATLAR

Tıbbi Danışma

7/24 Limitsiz

Tıbbi Nakil (Kara Ambulansı) Gönderimi

Kaza Durumunda Ambulans İle Nakil

Eşlik eden Lehdarlar’ın nakli

Sınırsız

Vefat Durumu

Nakil 1.400 TL

Refakatçilerin Nakli Zorunluysa Ulaşım

15 yaşından küçük çocuk için refakatçi

Acil Mesajların İletilmesi

Sınırsız

Ambulans Gönderilmesi

Sigortalının Kaza Geçirmesi-Yaralanması Veya Hastalanması Durumunda

İlaç ve Sarf Malzeme

Ücretli Organizasyon

Doktor Uzman Hemşire Gönderimi

Ücretli Organizasyon

CONCIERGE

Turistik, Kültürel ve Sosyal Aktivitelerle İlgili Rezervasyon/Bilet Alımı/Ulaştırma

Sadece İstanbul ili sınırları içerisinde

Otel rezervasyonları

Türkiye sınırları içinde bulunan 3 ve üzeri yıldızlı otellerde

Kiralık Araç Rezervasyonları

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Uçak Bileti Alma / Ulaştırma

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Çiçek gönderme hizmetleri

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Tercüme hizmetleri

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Yaşlılar ve çocuklar için bakım hizmetleri

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Özel günler için organizasyon

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Hayvan bakımı ile ilgili bilgiler

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Kültürel aktiviteler hakkında bilgi

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Konaklama ile ilgili bilgi

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Restoranlar ve eğlence merkezleri hakkında bilgi

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Yol, kaza ve hava durumu bilgileri

7/24 Limitsiz

Privilege Hizmetler

Organizasyon

 

 

EK HİZMETLER;

 • Tampon Hasarlarında kiralık araç hizmeti: Onarımın 24 saati geçmesi durumunda azami 5 gün süre ile ekonomik sınıf kiralık araç hizmeti sağlanacaktır.

 • Anahtar Çalınması durumunda kiralık araç hizmeti: Araca ait her iki anahtarın çalınması ve aracın hareket ettirilememesi durumunda azami 5 gün süre ile ekonomik sınıf kiralık araç hizmeti sağlanacaktır.

 

Hasar sonrası 24 saati aşan onarımlarda eksper onayı beklemeksizin kiralık araç hizmeti:

 • Poliçede belirtilen kiralık araç süresi ile sınırlı kalmak koşuluyla yılda 2 kez ücretsiz olarak karşılanır. Hasarlı aracın onarım süresi poliçenizde belirtilen kiralık araç süresini aştığı takdirde, limit üstü bedel hizmeti alan sigortalıdan tahsil edilecektir.

 • Sunroof ve cam tavan hasarlarında: ikame araç hizmeti sağlanacaktır.

 • Araç Muayene Organizasyonu: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana il sınırları içerisinde geçerlidir.

 

Çok Özel İndirimler

Hizmet

Coğrafi Kapsam

Fayda

Yeme&İçme Rez. Hizmetleri (Restaurant, Cafe, Bistro vb.)

Türkiye’de anlaşmalı noktalarda

%15’e varan indirim

Konaklama Hizmetleri (Otel, Butik Otel)

Türkiye ve Avrupa’da anlaşmalı noktalarda

%20'ye varan indirim

Çiçek Gönderimi

Türkiye’de anlaşmalı noktalarda

%15’e varan indirim

Meyve Sepeti Gönderimi

Türkiye’de anlaşmalı noktalarda

%20’ye varan indirim

Araç Bakım

Türkiye’deki anlaşmalı noktalarda

%20’ye varan indirim

Kuru Temizleme

Türkiye’de anlaşmalı noktalarda

%20’ye varan indirim

Optik (Güneş Gözlüğü)

Türkiye’de anlaşmalı noktalarda

%30’a varan indirim

 

 

 

 

 

 

Arabam Güvende Kasko Asistans Hizmeti ile ilgili bilgi almak için 444 12 44 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 

 

Mini Onarım

Mini Onarım Teminatı, küçük hasarlar söz konusu olduğunda Kasko Sigortası kapsamındaki araçlar için poliçe geçerliliği süresince fayda sağlayan bir hizmettir. Bu küçük hasarların ne olduğunu bilmek önemlidir.

Mini Onarım hizmeti nedir?

Mini Onarım; kurumun kasko sigortası kapsamındaki sigortalı taşıt araçlarında poliçenin başlangıç tarihinden itibaren oluşabilecek küçük ölçekli hasarların (kaporta, boya, plastik tampon, iç döşeme, ön cam, döşeme lekesi) 1 (bir) yıl boyunca, altta belirtilen adetsel ve ölçüsel limitler çerçevesinde “Yüksek Müşteri Memnuniyeti” ilkesi ile Türkiye’de yerleşik AUTO KING servis merkezlerinde bedelsiz olarak giderilmesi hizmetidir.

Mini Onarım teminatı hizmeti kapsamında AUTO KING tarafından verilen servisler nelerdir?

 • Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme

 • Boya Hasarlı Kaporta Düzeltme

 • Boya Tamiri, Mini Yama

 • İç Döşeme Tamiri

 • Ön Cam Tamiri

 • Leke Çıkarma

 • Plastik ve Alüminyum Parça Tamiri

 • 26 noktada Check Up Hizmeti

Mini Onarım Kapsamına Giren Taşıt Tipleri Nelerdir?

 • Binek otomobiller (taksiler ve “rent-a-car” kiralık araçlar dışındaki tüm şahıs ve şirket binek araçları)

 • Özel 4x4 Jeep ve Minivan’lar

 • Panel Van, Minibüs ve Kamyonet tipi hafif ticari araçlar

 • Filo kapsamındaki uzun vadeli operasyonel kiralık araçlar hizmet kapsamına dahildir.

 

Auto King Servis “Mini Onarım” Servis Merkezleri

Poliçe tanzim tarihi 15 Ağustos 2018 öncesinde ise http://www.rsservis.com.tr/servislerimiz.aspx
Poliçe tanzim tarihi 15 Ağustos 2018 sonrasında ise https://www.autoking.com.tr/TR/Home/#page4 linklerinden servislerimize ulaşabilirsiniz.

Şimdi Mini Onarım teminatına dair daha detaylı bilgi almak için 444 12 44 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.