2013 yılından bu yana Turins Sigorta adıyla hizmet vermekte olan şirketimiz, 2016 yılı Haziran ayında çok uluslu GULF INSURANCE GROUP K.S.C.P’nin yatırımı ile “GULF SİGORTA” olarak Türkiye Pazar’ına hizmet vermeye başlamıştır.

Türkiye’nin en beğenilen sigorta markası olmak vizyonuyla yola çıkan Gulf Sigorta A.Ş. çok uluslu yapısının vermiş olduğu bilgi ve birikim avantajıyla, Türkiye’de hem kurumsal hem de bireysel sigortalarda hizmet vermektedir. Güçlü finansal yapısı ile uzmanlaştığı ürün branşlarında, müşterilerine güvencenin başladığı andan itibaren alacağı eşsiz hizmeti garantisiyle Gulf Sigorta kısa zamanda farkını ortaya koymuştur.

Bu vizyonla çıktığımız yolda sektörün ve Türkiye’nin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri geliştirmek ve kolay erişilebilir satış kanallarımız ve müşteri hizmetlerimiz ile güvenebilecekleri, uzun vadeli sigorta partneri olmak Gulf Sigorta olarak en öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

GULF INSURANCE GROUP K.S.C.P

Gulf Sigorta Grubu, hayat ve hayat dışı sigorta faaliyetlerin yanı sıra Takaful sigortaları ile de, hem genel prim, hem de net prim üretimi bazında Kuveyt'in en büyük sigorta Grubudur. Gulf Sigorta, Kuveyt, Ürdün, Bahreyn, Mısır, Türkiye, Cezayir, Suriye, Irak, Lübnan, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki şirketleriyle Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın en büyük sigorta ağlarından biri haline gelmiştir. Grubun, 30 Haziran 2021 itibariyle raporlanan konsolide varlıkları, 2,66 milyar ABD dolarıdır.

KIPCO – Kuwait Projects Company – Gulf Sigorta Grubunun en büyük hissedarıdır ve onu Kanada merkezli Fairfax Financial Holding Ltd., ikinci büyük hissedar olarak takip etmektedir.

Gulf Sigorta Grubu, Kuveyt'teki ilk “triple-rated” (finansal yükümlülüklerini karşılamada olabilecek en yüksek kapasite)  derecelendirmeye sahip sigorta grubu olma ayrıcalığına sahiptir. Grup, “A” (Mükemmel) Finansal Güç Derecelendirmesine, A.M. Best Europe – Rating Services Limited tarafından “A” “sertifika/hizmet sağlayıcı’’ kredi notuna sahip olup, Standard & Poor's'tan “A”- Finansal Güç Derecesi ve Moody's Investors Service'den 'A3' Sigorta Finansal Güç Notu (IFSR) negatif bir görünüm taşımaktadır.

www.gulfinsgroup.com

KUWAIT PROJECTS COMPANY (KIPCO)

KIPCO Grubu, 30 Haziran 2021 itibarıyla 33,2 milyar ABD doları tutarında konsolide varlıkları ile Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki en büyük holding şirketlerinden biri konumundadır. Grubun, 24 ülkede faaliyet gösteren 60'tan fazla şirkette önemli mülkiyet hakları bulunmaktadır. Grubun yer aldığı başlıca sektörler; finansal hizmetler, medya, gayrimenkul, üretim ve eğitimdir.

www.kipco.com

FAIRFAX FINANCIAL HOLDINGS LIMITED

Finansal hizmetler holding şirketi olan Fairfax Financial Holdings Limited, yan kuruluşları aracılığıyla Yangın ve Sorumluluk Sigortaları ile reasürans ve yatırım yönetimi alanlarında faaliyet göstermektedir. Fairfax'in kurumsal hedefi, yatırılan sermayeden yüksek bir getiri oranı elde etmek ve uzun vadeli hissedar değeri oluşturmaktır. Merkezi Kanada'da bulunan Fairfax, 30 Haziran 2021 itibarıyla 80,2 milyar ABD doları tutarında konsolide aktiflere sahiptir.

www.fairfax.ca

 

 

CORPORATE INFORMATION
 

ABOUT US

GIG GLOBAL

Our Company, carrying out business with the name “Turins Sigorta” since 2013, has began to serve to Turkish Market as “GULF SİGORTA ” in June 2016 by the investment of the multinational company, GULF INSURANCE GROUP K.S.C.P.

Gulf Sigorta A.Ş. has been serving in corporate insurance lines and personal insurance lines, as having the vision of being the most liked insurance company with the know-how advantage arising from being a multinational company. In a short span of time, Gulf Sigorta has exhibited it’s difference for the product lines which Gulf Sigorta is an expert of, with a strong financial structure and a unique service guarantee.

Being the long-term insurance partner whom our customers can trust with our easy accessible sales channels and customer services and developing the most appropriate products for the needs of private sector and Turkey are within our prior goals.

GULF INSURANCE GROUP K.S.C.P.

GULF INSURANCE GROUP K.S.C.P, whose 44% percent of the shares belongs to Kuwait Projects Company (KIPCO) , %41,4 percent of the shares belongs to Fairfax Financial Holdings Limited and the remaining of the shares are public and belongs to the treasury , was founded in 1962 and has been carrying out activities in 9 different countries with the partnership of the knowledge and experience of the two huge company in the same area.
www.gulfinsgroup.com

KUWAIT PROJECTS COMPANY (KIPCO)

Kipco, whose operations reach out from Atlantic Ocean to Middle East and North Africa, is comprising of more than 60 companies and hiring 12.000 employees in 24 countries, carrying out business in the sector such as financial services, media, production and real estate. Kipco, founded in 1975, has become one of the most successful companies of Middle East and South Africa.
www.kipco.com

FAIRFAX FINANCIAL HOLDINGS LIMITED

Fairfax , which is the owner of many insurance companies in America and Asia, is owning Polish RE,  Odyssey RE, Advent, Signapore RE and different 6 reinsurance companies and Brit Insurance that is the leader of Lloyds union.
www.fairfax.ca