2013 yılından bu yana Turins Sigorta adıyla hizmet vermekte olan şirketimiz, 2016 yılı Haziran ayında çok uluslu GULF INSURANCE GROUP K.S.C.P’nin yatırımı ile “GULF SİGORTA” olarak Türkiye Pazar’ına hizmet vermeye başlamıştır.

Türkiye’nin en beğenilen sigorta markası olmak vizyonuyla yola çıkan Gulf Sigorta A.Ş. çok uluslu yapısının vermiş olduğu bilgi ve birikim avantajıyla, Türkiye’de hem kurumsal hem de bireysel sigortalarda hizmet vermektedir. Güçlü finansal yapısı ile uzmanlaştığı ürün branşlarında, müşterilerine güvencenin başladığı andan itibaren alacağı eşsiz hizmeti garantisiyle Gulf Sigorta kısa zamanda farkını ortaya koymuştur.

Bu vizyonla çıktığımız yolda sektörün ve Türkiye’nin ihtiyaçlarına en uygun ürünleri geliştirmek ve kolay erişilebilir satış kanallarımız ve müşteri hizmetlerimiz ile güvenebilecekleri, uzun vadeli sigorta partneri olmak Gulf Sigorta olarak en öncelikli hedeflerimiz arasındadır.

GULF INSURANCE GROUP K.S.C.P

%44 hissesi Kuwait Projects Company (KIPCO), %41,4 hissesi Fairfax Financial Holdings Limited ve kalan hisseleri hazine ve halka açık olan GULF INSURANCE GROUP K.S.C.P 1962 yılında şirket temellerini atmış olup bölgesindeki iki dev şirketin bilgi ve tecrübesinin ortaklığında 9 farklı ülkede faaliyetine devam etmektedir.

www.gulfinsgroup.com

KUWAIT PROJECTS COMPANY (KIPCO)

Operasyonları Atlantik Okyanusu'ndan Arap Denizi'ne, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde uzanmakta olan Kipco, finansal hizmetler, medya, üretim ve gayrimenkul gibi sektörlerdeki işletmeleri ile 60 üzerinde şirketten oluşmakta, 24 ülkede 12.000 kişiyi istihdam etmektedir. 1975 yılında kurulan Kipco Ortadoğu ve Güney Afrika bölgesinin en başarılı şirketlerinden biri haline gelmiştir.

www.kipco.com

FAIRFAX FINANCIAL HOLDINGS LIMITED

Amerika ve Asya’da pek çok sigorta şirketi sahibi olan Fairfax , aynı zamanda Polish RE, Odyssey RE, Advent, Singapore RE ve farklı 6 reasürans şirketi ile Lloyds sendikası lideri Brit Insurance’ da sahibidir.

www.fairfax.ca