Arabam Güvende Kasko Asistans’ın ayrıcalıklı hizmetleri

 • Aracın Çekilmesi ve Acil Onarım

Aracın kaza, mekanik arıza, tam ya da kısmi çalınma durumunda aynı il içerisindeki istediği anlaşmalı servise / yetkili servise, aynı il içerisinde istenilen bir anlaşmalı servis /yetkili servisin bulunmaması durumunda aracın en yakın yetkili servise çekilmesi hizmetini ödemekle yükümlüdür. Yanlış/hatalı yakıt dolumu nedeni ile oluşabilecek arızalar bu teminata dâhildir. Arıza durumunda çekici hizmeti de sağlanır.

 • Aracın Kurtarılması (Şarampolden Kurtarma)

Sigortalı aracın seyir halinde iken Karayolları Trafik Kanunu’nda belirtilen karayolları tanımına uygun yollarda devrilmesi, şarampole yuvarlanması nedeni ile hareketsiz kalması ve kurtarmanın mümkün olması durumunda, aracın kurtarılması ve yoluna devam edebilmesi için uygun bir yere konulmasını olay başı azami 1.000 TL limit dahilinde kurtarılmasını gerçekleştirmektedir. Bu limiti aşan tutarlar Sigortalı tarafından karşılanır.

 

 • Aracın Onarım Sonrasında Teslim Alınması (Sigortalı Aracın Geri Alınması)

Kaza geçiren, arıza yapan veya çalınan aracın Sigortalının ikamet ettiği il dışında bir yerde onarımından veya bulunmasından sonra ve Sigortalı tarafından talep edilmesi halinde servisten teslim alınması için bedelsiz sürücü temin edilir.

 • Profesyonel Sürücü Temini

İkametgah ili dışında Sigortalının aracı kullanmasını imkansız kılan bir kaza geçirmesi veya vefatı durumunda; Sigortalı ile birlikte seyahat edenlerin aracı kullanan kişinin yerine geçememesi kaydı ile daimi ikametgaha dönememesi veya seyahati tamamlayamaması durumunda IPA, ikametgaha dönüş veya seyahatin tamamlanması için profesyonel sürücü temin eder.

 • Aracın Akaryakıtının Bitmesi Durumunda Aracın Çekilmesi

 

Sigortalı aracın yakıtının bitmesi durumunda IPA, aracın en yakın akaryakıt istasyonuna çekimini yılda azami 2 defa olmak üzere gerçekleştirecektir.

     * Yakıt masrafı Sigortalı ’ya aittir. IPA sadece aracın en yakın akaryakıt istasyonuna çekiminden sorumludur.

 • Çilingir Hizmeti

Aracın herhangi bir nedenle kilitlerinde olabilecek problemlerden veya anahtar kaybından dolayı araca girilmesi mümkün olmadığında, en uygun hizmet birimi olay yerine gönderilip, işçilik masrafları karşılanacaktır. Anahtarın araç içinde unutulması teminata dâhildir

*IPA, kilidin aracın bulunduğu noktada açılmasının mümkün olamayacağı durumlarda (immobilizer gibi nedenlerle) aracın en yakın yetkili servise çekimini sağlayacaktır.

 

 • Lastik Değişimi Hizmeti

Sigortalı aracın üzerindeki lastiklerden en az birinin kullanılamaz hale gelmesi durumunda IPA, Sigortalının talebine istinaden vaka yerine ekip yönlendirerek araç lastiğinin değişimini gerçekleştirmektedir. Sigortalı araçta yedek lastik olmaması veya lastiğin onarılmasını gerektirecek durumlarda ise araç en yakın lastikçiye veya en yakın servise, referans yılı içinde limitler dâhilinde IPA tarafından çekilmektedir.

 • İkame (Kiralık) Araç

Poliçe geçerlilik süresince gerçekleşen bir kaza sonucu sigortalı araçta meydana gelen, poliçe kapsamındaki hasarlar için ve aşağıda belirtilen koşulların sağlanması durumunda, poliçede belirtilen Kiralık araç süresi ve poliçede belirtilen azami segmentte kadar ikame araç verilir.

 

Akıllı onarım kapsamında onarımı Autoking veya Homer servislerinde yapılacak olan dosyalarda 24 saat koşulu aranmaksızın ikame araç organize edilecektir.

Koşullar;

 1. İkame araç hizmeti, kaza sonucu meydana gelen hasarlar için Sigortalı aracın serviste onarım ihtiyacı oluştuğu durumlarda verilecektir. Eksper onayı ile trafikte emniyetli sürüşe engel teşkil etmediği belirlenen hasarlar için (stop lambası, far, cam, ayna, sinyal kırılmalar ve ve kısmi çalınma hasarları) ikame araç hizmeti kapsam dışıdır. (Sunroof ve cam tavan hasarlarında ikame araç hizmeti kapsam dâhilindedir.)
 2. Aracın tamir süresinin tesbiti; tamiratı gerçekleştirecek olan tamirci, eksper ya da hasar dosya sorumlusunun onayı doğrultusunda karşılıklı mutabakat ile sağlanır. Bu hizmetin verilebilmesi için konu kaza nedeni ile Gulf Sigorta sisteminde bir hasar dosyası açılmış olması şarttır.
 3. Sigortalı’nın her iki araç anahtarının çalınması durumunda 5 gün ekonomik segment ikame araç kontrat limiti içerisinde değerlendirilerek, ikame araç hizmeti sağlanacaktır.
 4. Tampon Hasarı ikame hizmetine dahil olup, ilgili onarımlarda azami 5 gün ikame araç hizmeti sağlanacaktır.
 5. Eksperin veya Gulf Hasar yetkilisinin aracı kontrol edemediği durumlarda Sigortalı’ya hasarın kapsam dışına çıkması halinde ikame araç bedelenin kendisinden tahsil edileceği bilgisi verilerek organizasyon sağlanacaktır.
 6. Tamiratın mutabık kalınan süreden kısa sürmesi durumunda ikame araç iade edilecektir.

Not: Araç özellikleri ve araç tipleri kiralık araç firmasının filosuna göre değişkenlik gösterebilir.

Otomatik vites veya dizel araç talepleri bölgedeki anlaşmalı kiralık araç firmalarının filo imkanları dahilinde karşılanır.

 1. İkame araç, aracın tamir edildiği servisin bulunduğu ya da Sigortalı’nın talep ettiği adrese km. sınırı olmaksızın ücretsiz teslim edilir ve alınır.
 2. İkame araç hizmetinin sağlanması için bir diğer koşul da kredi kartı sahibi olmaktır. Araç kiralama şirketlerinin uyguladıkları genel kurallar gereğince araç kiralayan müşteriye aracın sağlanma amacı ve ücretinin kimin ödeyeceğine bakılmaksızın, kiralama sözleşmelerinde teminat içerisine alınmamış masraflar için boş bir kredi kartı slibi veya mail order formu imzalatılacaktır. Boş kredi kartı slibi veya mail order formu kiralık araç şirketi tarafından aşağıdaki durumlarda kullanılabilecektir; (Slip aracın iadesi sırasında rent a car firması tarafından müşteriye iade edilmektedir).
 • Trafik cezaları,
 • Yakıtın eksik teslim edilmesi,
 • Oto poliçesi kapsamı dışındaki zararlar 
 • Kiralayanın kusuru nedeniyle aracın kullanılmamasından doğan ticari kayıplar.
 1. Otoban, köprü geçiş ücretleri, trafik cezası ve yakıt giderleri Sigortalı tarafından karşılanır.
 2. Araç sahibi belirtilen ikame araç gün limitini aştığı takdirde, limit üstü bedel Sigortalı’dan direkt tahsil edilir.
 3. İkame araç hizmeti, hasarın gerçekleştiği yerin daimi ikametgaha uzaklığına bakılmaksızın T.C. ve K.T.T.C. sınırları dahilinde sağlanacaktır.
 4. Pert Total (Tam Zayi) durumunda 7 (yedi) gün Azami ekonomik ikame araç sağlancaktır.
 5. Sigortalı, ikame aracı teslim alırken imzalamış olduğu araç teslim belgesinde yazılı olan şartları okumalı ve bu şartlara uymalıdır. Bu şartlara uyulmamasından doğacak hukuki yükümlülükler için IPA sorumlu tutulamaz.
 6. İkame araç talep eden kişinin T.C. ve K.K.T.C. tarafından verilmiş geçerli sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir. Araç teslim edilecek kişi, ruhsat sahibi ya da birinci dereceden yakını olmalıdır. Sigortalının tüzel kişi bir şirket olması durumunda, aracı şirket çalışanı teslim alabilir.
 7. IPA ancak yerel kullanılabilirlik sınırları içinde ve sürücünün kiraya verenlerin şartlarını (ehliyet, kredi kartının acenteye ibrazı ve 21 yaş üstü olma zorunluluğu) yerine getirdiği durumlarda, araç kiralamasını organize edecektir.
 8. Alternatif kasko ürünümüz alınması durumunda; azami C segment ikame araç verilecek olup, pert hasarlarında ikame araç verilmeyecektir.
 9. Sigortalı araç segmentine göre; poliçede belirtilen Kiralık araç süresince ve poliçede belirtilen azami segmentte ikame araç verilir.

 

 

SİGORTALI ARAÇ GRUBU

SİGORTALI ARAÇ

MUHTEMEL TEKNİK ÖZELLİKLERİ

ÖRNEK İKAME ARAÇ TİPLERİ

A – B

Binek tipi, 4-5 kapı, AC , AB, ABS ,

motor hacmi 1200 – 1500 cc arası

 

VW POLO

OPEL CORSA

RENAULT CLIO

NISSAN MICRA

HYUNDAI i10 / i20

C

Binek tipi, Sedan, 4-5 kapı, AC, AB, ABS,

motor hacmi 1300 - 1700 cc arası

 

RENAULT MEGANE / FLUENCE

HYUNDAI ACCENT BLUE

VW GOLF

FORD FOCUS

C +

Binek tipi, Sedan, 4-5 kapı, AC, AB, ABS,

motor hacmi 1600 - 2000 cc arası

 

VW JETTA

SKODA OCTAVIA

AUDI A3, FORD MONDEO, CITROEN C5

D

Binek tipi, Sedan, 4-5 kapı, AC, AB, ABS,

motor hacmi 1600 - 2000 cc arası

 

VW PASSAT

OPEL INSIGNIA

SKODA SUPER B

NISSAN QASHQAI

MERCEDES B180

 

 

 

NOT:

*Poliçede Kiralık Araç segmenti max D’ye kadar belirtilmiş ise; segmente segment kiralık araç Sağlanacak olup, D segment ve üzeri araçlar için ise max D segment sağlanacaktır.

*Poliçede Kiralık Araç Araç segmenti max C’ye kadar belirtilmiş ise; segmente segment kiralık araç sağlanacak olup, C segment ve üzeri araçlar için ise max C segment sağlanacaktır.

*Her bir poliçeye yılda azami 2 (iki) vaka ile sınırlı olmak üzere; vaka başına poliçede belirtilen ikame araç süresi kadar (7 gün / 14 gün / onarım süresince (30 gün ile sınırlı)) poliçede belirtilmiş olan azami  segment ikame araç hizmeti sağlanmaktadır.

 

İstisnalar;

 1. İkame aracın teslim alınmasından sonra konu hasar tazminatının poliçe kapsamında olmadığının netleşmesi durumunda, ikame araç maliyeti Sigortalı’dan tahsil edilecektir.
 2. Konu kazanın direkt etkisi olmayan estetik tadilatlar, onarımlar, periyodik bakımlar için geçen süreler teminat dışıdır.
 3. Aracın kaza dışında herhangi bir neden ile hareketsiz kalması teminat dışıdır.
 4. Ototeyp hasarları, stop lambası, far, cam, ayna, sinyal kırılmaları ile  kısmi çalınma hasarları teminat dışıdır. (Sunroof ve cam tavan hasarlarında ikame araç hizmeti kapsam dahilindedir.)
 5. Kasko Poliçesi’ne ait Genel Şartlar’da belirlenen istisnalar, ikame araç teminatı için de geçerli olacaktır.
 6. Hizmet sağlayıcı tarafından bölgedeki anlaşmalı Rent-a-Car şirketlerinin araç temin edebildiği ölçüde hizmetin verilmesi ve ikame araç organizasyonu gerçekleştirilir.

 

İkame araç süresi, eksper veya GULF Hasar Yetkilisi tarafından tespit edilen teknik onarım süresi ile sınırlıdır.

 

Eksper veya GULF Hasar Yetkilisi tarafından tespit edilen ve IPA’ya iletilen araç hasar onarım süresinde, servis işlem ve parça sürecinden kaynaklı olarak yaşanacak gecikmeler nedeniyle ikame araç gün sayısında daha sonra oluşabilecek süre uzatma talepleri 7 Gün / 14 Gün RAC poliçelerinde kabul edilmeyecektir.

* Onarım süresince olan poliçelerde, işbu madde geçerli değildir ve azami 30 Gün ile sınırlıdır.

 

HUSUSİ KASKO ASİSTANS HİZMETLERİ

 

HİZMETLER

LİMİTLER

TEKNİK ASİSTANS

7/24 Araç Bilgi Hattı

Bilgi Hizmeti / Sınırsız

Ön Ekspertiz ve Fotoğraf Çekimi

Her İlde

Aracın Çekilmesi
(Arıza / Kaza durumunda)

ARIZA; Sigorta Şirketi’nin ilgili markanın en yakın yetkili servisine

KAZA; Sigorta Şirketi’nin anlaşmalı servisine; aynı il içerisinde istenilen bir anlaşmalı servis bulunmaması durumunda aracın en yakın anlaşmalı servise

Aracın Vinç Kurtarılması
 (Şarampolden Kurtarma)

Karayolları tanımına uygun yollarda devrilmesi, şarampole yuvarlanması nedeni ile hareketsiz kalması ve kurtarmanın mümkün olması durumunda, aracın kurtarılması ve yoluna devam edebilmesi için uygun bir yere konulmasını olay başı azami 1000 TL limit dahilinde kurtarılması

Sigortalı Aracın Geri Alınması

Aracı Almak Üzere 1 Kişinin Uçak, Otobüs, Tren Bileti Masrafları yada
Bedelsiz Sürücü Temini

Profesyonel Sürücü Temini

Sürücünün Kazası Veya Vefatı Durumunda Aracın Kullanımı İçin

Yakıt Yardımı

En yakın yakıt istasyonuna çekim

Çilingir Hizmeti

Anahtarların kaybolması, araç içinde unutulması veya araç kapılarının / kilidinin arızalı olması durumunda çilingiz hizmeti
 

Lastik Değişim Hizmeti

Yerinde Değişim
Değişim mümkün değil ise, çekme
Kaza Hariç

Araç Muayene Hizmeti

Organizasyon

İkame Araç

Kaza Durumunda Max D Segment - Poliçede belirtildiği süre boyunca

Yılda 2 Defa

Pert Total durumunda - 7 Gün Ekonomik Segment

FERDİ KAZA TEMİNATLARI

Aracın Kullanılamayışı Nedeniyle Konaklama

Araç Aynı Gün içerisinde Onarılamazsa, Azami 5 Kişi, Azami 3 Gün, Olay başına her bir kişi için Azami 200 TL/Günlük Oda ve Kahvaltı Konaklama

Daimi İkametgâha Seyahat veya Geri Dönüş Seyahati

Otobüs/Tren/Uçak Bileti (Azami 5 Kişi)

Sigortalının Reşit Olmayan Çocuklarına Yardım

Ücretli Oranizasyon

Nakit Avans

Sigortalının Seyahatinde Yaralanma, Kaza Durumunda, Geri Ödeme Koşuluyla 4.000-TL

Bilgi Hattı

Nöbetçi Eczane, Hastane Adres Telefon Bilgisi

Kiralık Araç Firmaları

Otel, Konaklama Tesisleri

Turizm Danışma, Pasaport, Vize

Seyahat Acenteleri, Havayolu-Otobüs Şirketleri, Denizcilik İşletmeleri, Demiryolları Bilgi Hizm.

Resmi Kimlik Kaybı Durumunda Her Türlü Bilgi(Pasaport, Ehliyet, Nüfus Cüzdanı Vb.)

TIBBİ TEMİNATLAR

Tıbbi Danışma

7/24 Limitsiz

Tıbbi Nakil (Kara Ambulansı) Gönderimi

Kaza Durumunda Ambulans İle Nakil

Eşlik Eden Sigortalı Nakli

Kanuni İkametgâha Veya Hastaneye Ulaşım Masrafı

Refakatçi Yakının Ulaşımı ve Konaklaması

Hastanede Refakat, 1 Aile Üyesi İçin Hastaneye Nakil Ve Maksimum 4 Gün 3-4* Otelde Konaklama

Vefat Durumu

Naaşın İkametgaha Nakli - Azami 1.400 USD

Refakatçilerin Nakli Zounluysa Ulaşım

15 yaşından küçük çocuk için refakatçi

Acil Mesajların İletilmesi

Organizasyon

Ambulans Gönderilmesi

Sigortalının Kaza Geçirmesi-Yaralanması Veya Hastalanması Durumunda

İlaç ve Sarf Malzeme

Acil Müdahale Halinde Kullanılacak Acil İlaç Ve Rutin Malzemeler

Doktor Uzman Hemşire Gönderimi

Ücretli Organizasyon

CONCIERGE

Seyahat Bilgi Servisi

7/24 Limitsiz

Uçuş Bilgi ve Rezervasyon Servisi

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Otobüs ve Demiryolu Bilgi ve Rez.

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Feribot Seferleri Bilgi ve Rez. Servisi

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Otel Bilgi ve Rez. Servisi

7/24 Limitsiz

Araç ve Lüks Araç Kiralama Servisi

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Restoran Rez. ve Bilgi Servisi

7/24 Limitsiz

Etkinlik Bilgi ve Rez. Servisi

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Mesaj Servisi

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Kurye Servisi

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Hediye/Spesiyalite /Çiçek Servisi

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

İş Seyahat  Servisi

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Toplantı -Konferans Organizasyon

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Çeviri Servisi

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

PC Asistans

Bilgi Ve Ücretli Organizasyon

Hukuki Danışma

Yılda 3 Defa / Hafta içi mesai saatleri (09:00-18:00)

Privilege Hizmetler

Organizasyon

 

 

 

 

 

EK HİZMETLER;

 1. Tam Ziya (Pert Total) ve Araç Çalınması Hasarlarında Kiralık Araç Hizmeti: Standart Kasko poliçelerimizde kullanım tarzı Otomobil ve ikame araç süresi ne seçilirse seçilsin, tam ziya (pert total) ve tam çalınma hasarlarında 7 gün kiralık araç hizmeti sağlanacaktır.

 1. Tampon Hasarlarında kiralık araç hizmeti: Onarımın 24 saati geçmesi durumunda azami 5 gün süre ile ekonomik sınıf kiralık araç hizmeti sağlanacaktır.

 1. Anahtar Çalınması durumunda kiralık araç hizmeti: Araca ait her iki anahtarın çalınması ve aracın hareket ettirilememesi durumunda azami 5 gün süre ile ekonomik sınıf kiralık araç hizmeti sağlanacaktır.

 

 1. Hasar sonrası 24 saati aşan onarımlarda eksper onayı beklemeksizin kiralık araç hizmeti:

      Poliçede belirtilen kiralık araç süresi ile sınırlı kalmak koşuluyla yılda 2 kez ücretsiz olarak karşılanır. Hasarlı aracın onarım süresi poliçenizde belirtilen

       kiralık araç süresini aştığı takdirde, limit üstü bedel hizmeti alan sigortalıdan tahsil edilecektir.

 

 1.  Sunroof ve cam tavan hasarlarında: ikame araç hizmeti sağlanacaktır.

 1. Araç Muayene Organizasyonu: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana il sınırları içerisinde geçerlidir

 

Ferdi Teminatlar (Seyahatin Tamamlanması Ulaşım ve Konaklama)

Sigortalının ikamet ili dışında aracının bozulması, kaza geçirmesi, kısmi ya da tam çalınması sonucu ulaşım ve konaklama masrafları karşılanır.

Arabam Güvende Kasko Asistans’ın sunduğu benzersiz hizmetler bu kadarla da sınırlı değil. Acil ambulans gönderiminden concierge hizmetlerine, nakit avans para temininden restoran rezervasyonuna uzanan hayli geniş bir servis yelpazesi söz konusu.

 

 

 

 

Çok Özel İndirimler

Hizmet

Coğrafi Kapsam

Fayda

Yeme&İçme Rez. Hizmetleri (Restaurant, Cafe, Bistro vb.)

Türkiye’de anlaşmalı noktalarda

%15’e varan indirim

Konaklama Hizmetleri (Otel, Butik Otel)

Türkiye ve Avrupa’da anlaşmalı noktalarda

%20'ye varan indirim

Çiçek Gönderimi

Türkiye’de anlaşmalı noktalarda

%15’e varan indirim

Meyve Sepeti Gönderimi

Türkiye’de anlaşmalı noktalarda

%20’ye varan indirim

Araç Bakım

Türkiye’deki anlaşmalı noktalarda

%20’ye varan indirim

Kuru Temizleme

Türkiye’de anlaşmalı noktalarda

%20’ye varan indirim

Optik (Güneş Gözlüğü)

Türkiye’de anlaşmalı noktalarda

%30’a varan indirim

 

 

 

 

 

 

Arabam Güvende Kasko Asistans Hizmeti ile ilgili bilgi almak için 444 12 44 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 

Mini Onarım

Mini Onarım Teminatı, küçük hasarlar söz konusu olduğunda Kasko Sigortası kapsamındaki araçlar için poliçe geçerliliği süresince fayda sağlayan bir hizmettir. Bu küçük hasarların ne olduğunu bilmek önemlidir.

Mini Onarım hizmeti nedir?

Mini Onarım; kurumun kasko sigortası kapsamındaki sigortalı taşıt araçlarında poliçenin başlangıç tarihinden itibaren oluşabilecek küçük ölçekli hasarların (kaporta, boya, plastik tampon, iç döşeme, ön cam, döşeme lekesi) 1 (bir) yıl boyunca, altta belirtilen adetsel ve ölçüsel limitler çerçevesinde “Yüksek Müşteri Memnuniyeti” ilkesi ile Türkiye’de yerleşik AUTO KING servis merkezlerinde bedelsiz olarak giderilmesi hizmetidir.

Mini Onarım teminatı hizmeti kapsamında AUTO KING tarafından verilen servisler nelerdir?

 • Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme

 • Boya Hasarlı Kaporta Düzeltme 

 • Boya Tamiri, Mini Yama 

 • İç Döşeme Tamiri

 • Ön Cam Tamiri  

 • Leke Çıkarma

 • Plastik ve Alüminyum Parça Tamiri 

 • 26 noktada Check Up Hizmeti

Mini Onarım Kapsamına Giren Taşıt Tipleri Nelerdir?

 • Binek otomobiller (taksiler ve “rent-a-car” kiralık araçlar dışındaki tüm şahıs ve şirket binek araçları) 

 • Özel 4x4 Jeep ve Minivan’lar

 • Panel Van, Minibüs ve Kamyonet tipi hafif ticari araçlar  

 • Filo kapsamındaki uzun vadeli operasyonel kiralık araçlar hizmet kapsamına dahildir.

 

Auto King Servis “Mini Onarım” Servis Merkezleri

Poliçe tanzim tarihi 15 Ağustos 2018 öncesinde ise http://www.rsservis.com.tr/servislerimiz.aspx
Poliçe tanzim tarihi 15 Ağustos 2018 sonrasında ise https://www.autoking.com.tr/TR/Home/#page4 linklerinden servislerimize ulaşabilirsiniz.

Şimdi Mini Onarım teminatına dair daha detaylı bilgi almak için 444 12 44 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.