GULF SİGORTA - AUTO KING AYRICALIKLI HİZMETLER KAPSAMI
Gulf Sigorta olarak, Kasko poliçesi müşterilerimize AUTO KING işbirliği sayesinde birbirinden ayrıcalıklı hizmetler sağlıyoruz. Kasko müşterilerimiz, sunulan bu ayrıcalıklı hizmetlerden poliçe süresince ücretsiz faydalanabilir.

 • OZON + ANTİBAKTERİYEL STERİLİZASYON

Ağır kokuların, bakteri ve mikroorganizmaların parçalayan ozon gazı bombardımanı ile giderilmesidir. Perakende değeri 140TL olan AUTO KING Ozon + Antibakteriyel Sterilizasyon ürününden yılda 1 defa ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Ozon gazı, diğer dezenfektan yöntemleri içerisinde en kuvvetli olan yöntemdir. Ozon, üç oksijen atomundan oluşan stabil olmayan bir gazdır. İki atomlu atmosferde bulunan oksijenin (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Ozon, organizmaların hücre duvarlarını parçalayarak bilinen bütün virüs, bakteri, mantar, maya ve küf çeşitleri için yok edici etkiye sahiptir.

Araç içerisinde oluşan ağır kokuları, araçta sinmiş sigara, süt, peynir, balık, bakteri kokusu ve diğer tüm mikroorganizmaları parçalayan ozon gazı bombardımanı ile aracınızın sterilizasyon işlemleri yapılır.

 • EKSPRES MOTOR TEMİZLİĞİ

Araç motor kaputu altındaki motor ve aksamlar özel kimyasal maddelerle yağdan ve kirden arındırılarak temizlenir. Motor ve aksamları dış etkilere ve kire karşı özel koruyucu bir madde ile kaplanır. 150TL değerinde olan bu hizmetten yılda 1 defa ücretsiz yararlanabilirsiniz.

Motor Temizliği ile motorun uzun ömürlü olması sağlanır. Yapılan temizlik sayesinde kir, toz, pas gibi nedenlerde zarar görmesi engellenir. Koruyucu madde, daha temiz, kir ve paslanmaya karşı dayanıklı bir motor imkanı kazandırır.

 • YAĞ / FİLTRE BAKIM PAKETİ

Gulf Sigorta olarak sektörde ilk defa yağ/ filtre bakım paketinin sigortalılarımıza işçilik ücreti yansıtılmadan sunulmasını sağlıyoruz. Bu paket kapsamında Motor yağı, Yağ Filtresi, Hava Filtresi, Polen Filtresi, Yakıt Filtresi değişimini yılda 1 defa yaptırabilirsiniz. Bu işlemler için işçilik ücreti alınmayacak olup, sadece parça tutarları sigortalı tarafından ödenir.

Yedek parça; Yağ, Yağ filtresi, Hava Filtresi, Polen filtresi gibi parçalar AUTO KING tarafından temin edilerek araç sahibine fatura edilir.

Aracın motor yağı Castrol marka, Yağ Filtresi, Hava Filtresi, Polen Filtresi ve Yakıt Filtresi en iyi markalar olan Bosch, Mann, Sarders, Mahle markaları ile değişim sunulur.

Motor yağı ve yağ filtresi değişimi aracınızın motorunu korumanıza yardım eder. Motor yağı aracın performansına, yakıt tüketimine, emisyonuna direkt etki eden bir elemandır. Yağ değişim hizmeti basit bir yağ değişim işlemi olmayıp, önleyici bakım amaçlı olarak; değişim, ana komponentlerin kontrolü, eksik sıvıların tamamlanması ve gerekli komponentlerin temizliğini kapsar.

Motorun çalışması sırasında yanma odası yüzeylerinde karbon birikintileri oluşur. Bu karbon birikintileri parçalanarak yağa karışır ve sakızlaşmaya neden olur. Yakıtın yanması sonucunda oluşan sakızlaşmış artıklar, asitler, reçineleşmiş artıklar, yüksek sıcaklık altında çalışan motor yağında da görülür. Motorda yağ filtresi olmasına rağmen, yabancı maddelerin bir kısmı süzülemeden yağın içinde kalır. Motor yağının içerisinde kalan bu yabancı maddeler motorun aşınmasına, yakıt tüketiminin artmasına ve aracın performansının düşmesine sebep olur. Bu nedenle motor yağı ve yağ filtresinin periyodik olarak değiştirilmesi gerekir.

Motor Yağı ve Yağ Filtresi Değişiminde yapılan işlemler;

 • Araç Sıvılarının Kontrolü, gözle ve/veya cihaz ile gerçekleştirilir.
 • Kayışlarda olabilecek yıpranma ve gevşeklik göz ve elle kontrol edilir.
 • Filtrelerin yıpranma ve kirlilik oranları incelenir.
 • Aydınlatma Unsurları kontrolü yapılır.

Bu Hizmetlerden Nasıl Yararlanabilirsiniz?

 • Talep edilen hizmetleri sigortalımız iseniz, AUTO KING Servis merkezlerine aracınız ile başvurarak, AUTO KING Çağrı merkezi veya web üzerinden randevu talebinde bulunarak alabilirsiniz.
 • Hizmetin alınmasından araç teslimine kadar olan süreçlerin, sizlere sağlanacak olan ekrandan kolaylıkla takibini yapabilirsiniz.
 • Yukarıda bahsedilen hizmetleri tek tek alabileceğiniz gibi, aynı anda da alabilirsiniz.
 • Hususi oto araçların bütün marka ve modelleri için geçerlidir.
 • Kasko poliçe vadesi 1 Eylül 2020 ve sonrası olan tüm sigortalılarımız, poliçe vadesi boyunca hizmetlerden yararlanabileceklerdir.

 

AUTO KING Çağrı Merkezi : 0850 333 54 65

Auto King servisleri (https://www.autoking.com.tr/servis-merkezleri)

Web Sitesi (https://www.autoking.com.tr/randevu-talebi)  

 

GULF SİGORTA - AKILLI ONARIM HİZMETLER KAPSAMI

Gulf Sigorta olarak AUTO KING ve HOMER servisleri ile iş birliğimiz sayesinde, Kasko poliçesi müşterilerimize, hasar anında da en iyi hizmeti sunuyoruz. Sigorta kapsamına giren herhangi bir hasar anında AUTO KING veya HOMER servislerini tercih ederek "GULF AKILLI ONARIM" hizmetinden, “Mini Onarım” kapsamına giren küçük hasarlar için de AUTO KING servislerinden “GULF MİNİ ONARIM" hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Hizmet detayları aşağıda bilginize sunulur.

GULF AKILLI ONARIM HİZMET ŞARTLARI :

Sigortalı araçta meydana gelebilecek maddi hasarlarda onarım işlemlerinin AUTO KING veya HOMER servis merkezlerinden birinde yapılması durumunda GULF sigorta hasarsızlık koruma işleyişi aşağıda belirtildiği şekildedir.

Sigortalı aracın Hususi oto olması koşulu ile;

 • Sigorta Süresince Yalnız Bir Hasarın Meydana Gelmesi:

Onarım işleminin AUTO KING veya HOMER servis merkezlerinden birinde yapılması koşulu ile yenileme döneminde hasarsızlık indirim basamağınız bir üst kademeye çıkarılır.

 • Sigorta Süresince İki Hasarın Meydana Gelmesi:

Her iki hasar onarım işleminin de AUTO KING veya HOMER servis merkezlerinde yapılması koşulu ile yenileme döneminde hasarsızlık indirim basamağınız değişmeyerek aynı kalır.

 • Sigorta Süresince Üç ve Üzeri Hasarın Meydana Gelmesi:

Sigorta süresince meydana gelecek üç ve üzeri hasarlarda, onarım işleminin nerede yapıldığına bakılmaksızın hasarsızlık indirim basamağınız sıfırlanır.

Diğer hasarsızlık uygulamaları için lütfen "Hasarsızlık Koruma Klozu' na" bakınız.

Not: Poliçede uygulanabilecek en yüksek hasarsızlık kademesi 5.kademedir.

 

GULF AKILLI ONARIM EK HİZMETLERİ :

Sigortalı araçta meydana gelecek maddi hasarlarda onarım işleminin AUTO KING veya HOMER servis merkezlerinin birinde yapılması durumunda sigortalıya sağlanacak diğer avantajlar aşağıda belirtildiği şekilde olacaktır.

Kiralık Araç Hizmeti: AUTO KING veya HOMER tarafından gerçekleştirilecek hasar onarım işlemlerinin 2 iş gününü aşması durumunda limitsiz ikame araç sağlanır. Ancak yedek parçanın temin edilememesi, yurtdışı siparişi gibi nedenlerle onarım/tamiratın uzaması durumunda sağlanacak kiralık araç hizmeti azami 15 gün ile sınırlıdır.

Özel Şoförlü Ulaşım Hizmeti: AUTO KING veya HOMER merkezlerinde onarımı yapılan araç için sigortalı tarafından kiralık araç talep edilmemesi durumunda, sigortalının özel şoförlü ulaşım hizmeti alma hakkı bulunur. Bu hizmetten yararlanabilmek için AUTO KING veya HOMER firmalarından 24 saat öncesinden randevu alınması gerekir.

Onarım Garantisi: AUTO KING veya HOMER tarafından gerçekleştirilen hasar onarım işlemlerinin 2 yıl süre ile garanti altında olduğuna dair Garanti Belgesi verilir.

Özel Vale Servisi : Aracın yürür durumda olması koşulu ile talep etmeniz durumunda AUTO KING veya HOMER firmaları tarafından gönderilecek uzman personelle aracınız istediğiniz adresten alınarak onarımı yapılır, onarım sonrasında yine belirttiğiniz adreste araç tarafınıza teslim edilir.

Mini Hasar Onarım Yeri: AUTO KING Servis

İlgili tüm hizmetlerimiz ile ilgili her türlü soru, görüş ve talebinizi GULF SİGORTA A.Ş. / 444 1 244 no'lu çağrı merkezimizi arayarak iletebilirsiniz.